Function28 -  Web Site and Application Designers of Devon
Proud Sponsors of the
Exeter and District Youth League

   League Calendar

Under 9's - Matchday Pairings: 2014 - 15 Season
Pink Panthers & Exeter Panthers Stoke Hill Apaches & Stoke Hill Saracens
Pinhoe Spartans & Heavitree Dawlish Cheetahs & Dawlish Leopards
Sidmouth Warriors & Sidmouth Raiders Central City & Central United
Twyford Spartans & Twyford Gladiators Brixington Blues & Brixington United
Colyton Chiefs & Seaton West Exe Youth & Alphington
& Lympstone Lympets City Raiders & Whipton Youth
Honiton Hornets & West Hill Wasps Moors & CS Lions
Cullompton Rangers & Bradninch St Martins and Newton Knights (Newton St Cyres)
Stoke Hill & Broadclyst Ottery St Mary & Exmouth United
Millwey Rise (single team)
When playing Millwey Rise the opposition should play each other as a friendly to make up the games.
Print your fixtures
Exeter Youth League Under 9's
Saturday 20th December
HomeAwayKOGame VenueReferee
Brixington Blues Seaton 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Brixington Blues Colyton Chiefs 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Brixington United Colyton Chiefs 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Brixington United Seaton 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Central City City Raiders 10.30 AM CENTRAL CITY
Central City Whipton Youth 10.30 AM CENTRAL CITY
Central United City Raiders 10.30 AM CENTRAL CITY
Central United Whipton Youth 10.30 AM CENTRAL CITY
Bradninch Moors FC 10.30 AM CULLOMPTON RANGERS
Bradninch CS Lions 10.30 AM CULLOMPTON RANGERS
Cullompton Rangers CS Lions 10.30 AM CULLOMPTON RANGERS
Cullompton Rangers Moors FC 10.30 AM CULLOMPTON RANGERS
Newton Knights Honiton Hornets 10.30 AM NEWTON KNIGHTS
Newton Knights West Hill Wasps 10.30 AM NEWTON KNIGHTS
St Martins Honiton Hornets 10.30 AM NEWTON KNIGHTS
St Martins West Hill Wasps 10.30 AM NEWTON KNIGHTS
Stoke Hill Apaches Exmouth United 10.30 AM STOKE HILL APACHES
Stoke Hill Apaches Ottery St Mary 10.30 AM STOKE HILL APACHES
Stoke Hill Saracens Exmouth United 10.30 AM STOKE HILL APACHES
Stoke Hill Saracens Ottery St Mary 10.30 AM STOKE HILL APACHES
Twyford Gladiators Exeter Panthers 10.30 AM TWYFORD SPARTANS
Twyford Gladiators Pink Panthers 10.30 AM TWYFORD SPARTANS
Twyford Spartans Exeter Panthers 10.30 AM TWYFORD SPARTANS
Twyford Spartans Pink Panthers 10.30 AM TWYFORD SPARTANS
Alphington Eagles Dawlish Leopards 10.30 AM WEST EXE YOUTH
Alphington Eagles Dawlish Cheetahs 10.30 AM WEST EXE YOUTH
West Exe Youth Dawlish Cheetahs 10.30 AM WEST EXE YOUTH
West Exe Youth Dawlish Leopards 10.30 AM WEST EXE YOUTH
Saturday 17th January
HomeAwayKOGame VenueReferee
Colyton Chiefs City Raiders 10.30 AM COLYTON CHIEFS
Colyton Chiefs Whipton Youth 10.30 AM COLYTON CHIEFS
Seaton Whipton Youth 10.30 AM COLYTON CHIEFS
Seaton City Raiders 10.30 AM COLYTON CHIEFS
CS Lions Central City 10.30 AM CS LIONS
CS Lions Central United 10.30 AM CS LIONS
Moors FC Central United 10.30 AM CS LIONS
Moors FC Central City 10.30 AM CS LIONS
Dawlish Cheetahs Brixington Blues 10.30 AM DAWLISH CHEETAHS
Dawlish Cheetahs Brixington United 10.30 AM DAWLISH CHEETAHS
Dawlish Leopards Brixington Blues 10.30 AM DAWLISH CHEETAHS
Dawlish Leopards Brixington United 10.30 AM DAWLISH CHEETAHS
Exeter Panthers Cullompton Rangers 9.30 AM EXETER PANTHERS
Exeter Panthers Bradninch 9.30 AM EXETER PANTHERS
Pink Panthers Bradninch 9.30 AM EXETER PANTHERS
Pink Panthers Cullompton Rangers 9.30 AM EXETER PANTHERS
Honiton Hornets Stoke Hill Saracens 10.30 AM HONITON HORNETS
Honiton Hornets Stoke Hill Apaches 10.30 AM HONITON HORNETS
West Hill Wasps Stoke Hill Saracens 10.30 AM HONITON HORNETS
West Hill Wasps Stoke Hill Apaches 10.30 AM HONITON HORNETS
Millwey Rise Sidmouth Raiders 10.30 AM MILLWEY RISE
Millwey Rise Sidmouth Warriors 10.30 AM MILLWEY RISE
Sidmouth Raiders Sidmouth Warriors 10.30 AM MILLWEY RISE
Exmouth United West Exe Youth 10.30 AM OTTERY ST MARY
Exmouth United Alphington Eagles 10.30 AM OTTERY ST MARY
Ottery St Mary Alphington Eagles 10.30 AM OTTERY ST MARY
Ottery St Mary West Exe Youth 10.30 AM OTTERY ST MARY
Heavitree Twyford Spartans 10.30 AM PINHOE SPARTANS
Heavitree Twyford Gladiators 10.30 AM PINHOE SPARTANS
Pinhoe Spartans Twyford Gladiators 10.30 AM PINHOE SPARTANS
Pinhoe Spartans Twyford Spartans 10.30 AM PINHOE SPARTANS
Saturday 24th January
HomeAwayKOGame VenueReferee
Alphington Eagles West Hill Wasps 10.30 AM ALPHINGTON EAGLES
Alphington Eagles Honiton Hornets 10.30 AM ALPHINGTON EAGLES
West Exe Youth Honiton Hornets 10.30 AM ALPHINGTON EAGLES
West Exe Youth West Hill Wasps 10.30 AM ALPHINGTON EAGLES
Bradninch Heavitree 10.30 AM BRADNINCH
Bradninch Pinhoe Spartans 10.30 AM BRADNINCH
Cullompton Rangers Heavitree 10.30 AM BRADNINCH
Cullompton Rangers Pinhoe Spartans 10.30 AM BRADNINCH
Brixington Blues Exmouth United 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Brixington Blues Ottery St Mary 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Brixington United Exmouth United 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Brixington United Ottery St Mary 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Central City Exeter Panthers 10.30 AM CENTRAL CITY
Central City Pink Panthers 10.30 AM CENTRAL CITY
Central United Pink Panthers 10.30 AM CENTRAL CITY
Central United Exeter Panthers 10.30 AM CENTRAL CITY
City Raiders Dawlish Cheetahs 10.30 AM CITY RAIDERS
City Raiders Dawlish Leopards 10.30 AM CITY RAIDERS
Whipton Youth Dawlish Cheetahs 10.30 AM CITY RAIDERS
Whipton Youth Dawlish Leopards 10.30 AM CITY RAIDERS
Colyton Chiefs CS Lions 10.30 AM SEATON
Colyton Chiefs Moors FC 10.30 AM SEATON
Seaton CS Lions 10.30 AM SEATON
Seaton Moors FC 10.30 AM SEATON
Stoke Hill Apaches Newton Knights 10.30 AM STOKE HILL APACHES
Stoke Hill Apaches St Martins 10.30 AM STOKE HILL APACHES
Stoke Hill Saracens Newton Knights 10.30 AM STOKE HILL APACHES
Stoke Hill Saracens St Martins 10.30 AM STOKE HILL APACHES
Twyford Gladiators Millwey Rise 10.30 AM TWYFORD SPARTANS
Twyford Spartans Twyford Gladiators 10.30 AM TWYFORD SPARTANS
Twyford Spartans Millwey Rise 10.30 AM TWYFORD SPARTANS
Saturday 31st January
HomeAwayKOGame VenueReferee
Exeter Panthers Seaton 10.30 AM COLYTON CHIEFS
Exeter Panthers Colyton Chiefs 10.30 AM COLYTON CHIEFS
Pink Panthers Colyton Chiefs 10.30 AM COLYTON CHIEFS
Pink Panthers Seaton 10.30 AM COLYTON CHIEFS
Dawlish Cheetahs Moors FC 10.30 AM DAWLISH CHEETAHS
Dawlish Cheetahs CS Lions 10.30 AM DAWLISH CHEETAHS
Dawlish Leopards CS Lions 10.30 AM DAWLISH CHEETAHS
Dawlish Leopards Moors FC 10.30 AM DAWLISH CHEETAHS
Exmouth United Whipton Youth 10.30 AM EXMOUTH UNITED
Exmouth United City Raiders 10.30 AM EXMOUTH UNITED
Ottery St Mary Whipton Youth 10.30 AM EXMOUTH UNITED
Ottery St Mary City Raiders 10.30 AM EXMOUTH UNITED
Heavitree Central City 10.30 AM HEAVITREE
Heavitree Central United 10.30 AM HEAVITREE
Pinhoe Spartans Central United 10.30 AM HEAVITREE
Pinhoe Spartans Central City 10.30 AM HEAVITREE
Bradninch Cullompton Rangers 10.30 AM MILLWEY RISE
Millwey Rise Cullompton Rangers 10.30 AM MILLWEY RISE
Millwey Rise Bradninch 10.30 AM MILLWEY RISE
Sidmouth Raiders Twyford Spartans 10.30 AM SIDMOUTH RAIDERS
Sidmouth Raiders Twyford Gladiators 10.30 AM SIDMOUTH RAIDERS
Sidmouth Warriors Twyford Spartans 10.30 AM SIDMOUTH RAIDERS
Sidmouth Warriors Twyford Gladiators 10.30 AM SIDMOUTH RAIDERS
Newton Knights West Exe Youth 10.30 AM ST MARTINS
Newton Knights Alphington Eagles 10.30 AM ST MARTINS
St Martins West Exe Youth 10.30 AM ST MARTINS
St Martins Alphington Eagles 10.30 AM ST MARTINS
Honiton Hornets Brixington Blues 10.30 AM WEST HILL WASPS
Honiton Hornets Brixington United 10.30 AM WEST HILL WASPS
West Hill Wasps Brixington United 10.30 AM WEST HILL WASPS
West Hill Wasps Brixington Blues 10.30 AM WEST HILL WASPS
Saturday 7th February
HomeAwayKOGame VenueReferee
Brixington Blues Newton Knights 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Brixington Blues St Martins 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Brixington United St Martins 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Brixington United Newton Knights 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Central City Millwey Rise 10.30 AM CENTRAL CITY
Central United Millwey Rise 10.30 AM CENTRAL CITY
Central United Central City 10.30 AM CENTRAL CITY
Colyton Chiefs Pinhoe Spartans 10.30 AM COLYTON CHIEFS
Colyton Chiefs Heavitree 10.30 AM COLYTON CHIEFS
Seaton Heavitree 10.30 AM COLYTON CHIEFS
Seaton Pinhoe Spartans 10.30 AM COLYTON CHIEFS
Bradninch Sidmouth Raiders 10.30 AM CULLOMPTON RANGERS
Bradninch Sidmouth Warriors 10.30 AM CULLOMPTON RANGERS
Cullompton Rangers Sidmouth Raiders 10.30 AM CULLOMPTON RANGERS
Cullompton Rangers Sidmouth Warriors 10.30 AM CULLOMPTON RANGERS
Dawlish Cheetahs Exeter Panthers 10.30 AM DAWLISH CHEETAHS
Dawlish Cheetahs Pink Panthers 10.30 AM DAWLISH CHEETAHS
Dawlish Leopards Exeter Panthers 10.30 AM DAWLISH CHEETAHS
Dawlish Leopards Pink Panthers 10.30 AM DAWLISH CHEETAHS
CS Lions Ottery St Mary 10.30 AM MOORS FC
CS Lions Exmouth United 10.30 AM MOORS FC
Moors FC Exmouth United 10.30 AM MOORS FC
Moors FC Ottery St Mary 10.30 AM MOORS FC
Alphington Eagles Stoke Hill Saracens 10.30 AM WEST EXE YOUTH
Alphington Eagles Stoke Hill Apaches 10.30 AM WEST EXE YOUTH
West Exe Youth Stoke Hill Apaches 10.30 AM WEST EXE YOUTH
West Exe Youth Stoke Hill Saracens 10.30 AM WEST EXE YOUTH
City Raiders West Hill Wasps 10.30 AM WHIPTON YOUTH
City Raiders Honiton Hornets 10.30 AM WHIPTON YOUTH
Whipton Youth Honiton Hornets 10.30 AM WHIPTON YOUTH
Whipton Youth West Hill Wasps 10.30 AM WHIPTON YOUTH
Saturday 14th February
HomeAwayKOGame VenueReferee
Bradninch Newton Knights 10.30 AM BRADNINCH
Bradninch St Martins 10.30 AM BRADNINCH
Cullompton Rangers Newton Knights 10.30 AM BRADNINCH
Cullompton Rangers St Martins 10.30 AM BRADNINCH
Brixington Blues Stoke Hill Apaches 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Brixington Blues Stoke Hill Saracens 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Brixington United Stoke Hill Saracens 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Brixington United Stoke Hill Apaches 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Exeter Panthers Heavitree 10.30 AM EXETER PANTHERS
Exeter Panthers Pinhoe Spartans 10.30 AM EXETER PANTHERS
Pink Panthers Heavitree 10.30 AM EXETER PANTHERS
Pink Panthers Pinhoe Spartans 10.30 AM EXETER PANTHERS
Colyton Chiefs Ottery St Mary 10.30 AM SEATON
Colyton Chiefs Exmouth United 10.30 AM SEATON
Seaton Exmouth United 10.30 AM SEATON
Seaton Ottery St Mary 10.30 AM SEATON
Saturday 21st February
HomeAwayKOGame VenueReferee
Central City Sidmouth Raiders 10.30 AM CENTRAL CITY
Central City Sidmouth Warriors 10.30 AM CENTRAL CITY
Central United Sidmouth Warriors 10.30 AM CENTRAL CITY
Central United Sidmouth Raiders 10.30 AM CENTRAL CITY
CS Lions Stoke Hill Saracens 10.30 AM MOORS FC
CS Lions Stoke Hill Apaches 10.30 AM MOORS FC
Moors FC Stoke Hill Apaches 10.30 AM MOORS FC
Moors FC Stoke Hill Saracens 10.30 AM MOORS FC
City Raiders Pinhoe Spartans 10.30 AM WHIPTON YOUTH
City Raiders Heavitree 10.30 AM WHIPTON YOUTH
Whipton Youth Heavitree 10.30 AM WHIPTON YOUTH
Whipton Youth Pinhoe Spartans 10.30 AM WHIPTON YOUTH
Saturday 28th February
HomeAwayKOGame VenueReferee
Exmouth United Central City 10.30 AM
Exmouth United Central United 10.30 AM
Brixington Blues Brixington United 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Brixington Blues Millwey Rise 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
Brixington United Millwey Rise 10.30 AM BRIXINGTON BLUES
CS Lions Honiton Hornets 10.30 AM CS LIONS
CS Lions West Hill Wasps 10.30 AM CS LIONS
Moors FC Honiton Hornets 10.30 AM CS LIONS
Moors FC West Hill Wasps 10.30 AM CS LIONS
Ottery St Mary Central City 10.30 AM EXMOUTH UNITED
Ottery St Mary Central United 10.30 AM EXMOUTH UNITED
Sidmouth Raiders Newton Knights 10.30 AM SIDMOUTH RAIDERS
Sidmouth Raiders St Martins 10.30 AM SIDMOUTH RAIDERS
Sidmouth Warriors St Martins 10.30 AM SIDMOUTH RAIDERS
Sidmouth Warriors Newton Knights 10.30 AM SIDMOUTH RAIDERS
Saturday 7th March
HomeAwayKOGame VenueReferee
Dawlish Cheetahs Heavitree 10.30 AM DAWLISH CHEETAHS
Dawlish Cheetahs Pinhoe Spartans 10.30 AM DAWLISH CHEETAHS
Dawlish Leopards Heavitree 10.30 AM DAWLISH CHEETAHS
Dawlish Leopards Pinhoe Spartans 10.30 AM DAWLISH CHEETAHS
Millwey Rise Newton Knights 10.30 AM MILLWEY RISE
Millwey Rise St Martins 10.30 AM MILLWEY RISE
St Martins Newton Knights 10.30 AM MILLWEY RISE
Sidmouth Raiders Heavitree 10.30 AM SIDMOUTH RAIDERS
Sidmouth Raiders Pinhoe Spartans 10.30 AM SIDMOUTH RAIDERS
Sidmouth Warriors Pinhoe Spartans 10.30 AM SIDMOUTH RAIDERS
Sidmouth Warriors Heavitree 10.30 AM SIDMOUTH RAIDERS
Saturday 14th March
HomeAwayKOGame VenueReferee
CS Lions Millwey Rise 10.30 AM CS LIONS
CS Lions Moors FC 10.30 AM CS LIONS
Moors FC Millwey Rise 10.30 AM CS LIONS
Exmouth United Dawlish Cheetahs 10.30 AM OTTERY ST MARY
Exmouth United Dawlish Leopards 10.30 AM OTTERY ST MARY
Ottery St Mary Dawlish Cheetahs 10.30 AM OTTERY ST MARY
Ottery St Mary Dawlish Leopards 10.30 AM OTTERY ST MARY
Saturday 21st March
HomeAwayKOGame VenueReferee
Newton Knights Central United 10.30 AM
Newton Knights Central City 10.30 AM
Millwey Rise City Raiders 10.30 AM MILLWEY RISE
Millwey Rise Whipton Youth 10.30 AM MILLWEY RISE
St Martins Central City 10.30 AM NEWTON KNIGHTS
St Martins Central United 10.30 AM NEWTON KNIGHTS
Saturday 18th April
HomeAwayKOGame VenueReferee
Twyford Gladiators Dawlish Leopards 10.30 AM TWYFORD SPARTANS
Twyford Gladiators Dawlish Cheetahs 10.30 AM TWYFORD SPARTANS
Twyford Spartans Dawlish Cheetahs 10.30 AM TWYFORD SPARTANS
Twyford Spartans Dawlish Leopards 10.30 AM TWYFORD SPARTANS

Matchday Results:
Results For Saturday 13th December 2014
City Raiders P - P Bradninch
City Raiders P - P Cullompton Rangers
Whipton Youth P - P Bradninch
Whipton Youth P - P Cullompton Rangers
Colyton Chiefs 1 - 5 West Exe Youth
Colyton Chiefs 0 - 7 Alphington Eagles
CS Lions 0 - 3 Twyford Gladiators
Dawlish Cheetahs 3 - 1 Stoke Hill Saracens
Dawlish Cheetahs 3 - 3 Stoke Hill Apaches
Dawlish Leopards 3 - 0 Stoke Hill Apaches
Dawlish Leopards 5 - 1 Stoke Hill Saracens
Exeter Panthers 2 - 1 Sidmouth Warriors
Exeter Panthers 5 - 0 Sidmouth Raiders
Exmouth United 3 - 1 St Martins
Heavitree 0 - 4 Millwey Rise
Moors FC 2 - 0 Twyford Gladiators
Moors FC 3 - 2 Twyford Spartans
Ottery St Mary 5 - 0 Newton Knights
Pinhoe Spartans 1 - 8 Millwey Rise
Pink Panthers 1 - 2 Sidmouth Raiders
Pink Panthers 1 - 3 Sidmouth Warriors
Seaton 2 - 6 Alphington Eagles
Seaton 1 - 7 West Exe Youth
Results For Saturday 6th December 2014
Millwey Rise P - P Exeter Panthers
Bradninch 3 - 4 Brixington United
Bradninch 1 - 7 Brixington Blues
Honiton Hornets 1 - 0 Ottery St Mary
Honiton Hornets 1 - 2 Exmouth United
Millwey Rise 3 - 3 Pink Panthers
Newton Knights 0 - 14 Dawlish Leopards
Newton Knights 1 - 1 Dawlish Cheetahs
Sidmouth Raiders 2 - 2 CS Lions
Sidmouth Raiders 2 - 4 Moors FC
Sidmouth Warriors 2 - 3 Moors FC
Sidmouth Warriors 3 - 0 CS Lions
St Martins 1 - 2 Dawlish Cheetahs
St Martins 0 - 4 Dawlish Leopards
Stoke Hill Apaches 3 - 2 Seaton
Stoke Hill Apaches 4 - 1 Colyton Chiefs
Stoke Hill Saracens 1 - 0 Colyton Chiefs
Stoke Hill Saracens 6 - 1 Seaton
Twyford Gladiators 9 - 0 City Raiders
Twyford Gladiators 2 - 4 Whipton Youth
Twyford Spartans 0 - 2 Whipton Youth
Twyford Spartans 3 - 1 City Raiders
West Hill Wasps 0 - 1 Exmouth United
West Hill Wasps 1 - 1 Ottery St Mary
Results For Saturday 29th November 2014
Brixington Blues P - P Twyford Spartans
Brixington Blues P - P Twyford Gladiators
Brixington United P - P Twyford Gladiators
Brixington United P - P Twyford Spartans
Colyton Chiefs P - P Newton Knights
CS Lions P - P Moors FC
CS Lions P - P Millwey Rise
Moors FC P - P Millwey Rise
Central City 0 - 0 Stoke Hill Saracens
Central City 4 - 1 Stoke Hill Apaches
Central United 5 - 1 Stoke Hill Apaches
Central United 1 - 5 Stoke Hill Saracens
City Raiders 0 - 2 Sidmouth Warriors
City Raiders 3 - 0 Sidmouth Raiders
Colyton Chiefs 0 - 0 St Martins
Dawlish Cheetahs 4 - 8 West Hill Wasps
Dawlish Cheetahs 0 - 4 Honiton Hornets
Dawlish Leopards 3 - 0 Honiton Hornets
Dawlish Leopards 8 - 1 West Hill Wasps
Whipton Youth 0 - 1 Sidmouth Raiders
Whipton Youth 1 - 3 Sidmouth Warriors
Results For Saturday 15th November 2014
Exmouth United P - P Dawlish Leopards
Exmouth United P - P Dawlish Cheetahs
Millwey Rise P - P Whipton Youth
Millwey Rise P - P City Raiders
Ottery St Mary P - P Dawlish Cheetahs
Ottery St Mary P - P Dawlish Leopards
Heavitree 0 - 7 Moors FC
Pinhoe Spartans 3 - 1 CS Lions
Pinhoe Spartans 1 - 7 Moors FC
Sidmouth Raiders 2 - 1 Brixington United
Sidmouth Raiders 2 - 3 Brixington Blues
Stoke Hill Apaches 0 - 2 Cullompton Rangers
Stoke Hill Apaches 1 - 1 Bradninch
Stoke Hill Saracens 9 - 0 Bradninch
Stoke Hill Saracens 2 - 2 Cullompton Rangers
Results For Saturday 8th November 2014
Alphington Eagles P - P Sidmouth Warriors
Alphington Eagles P - P Sidmouth Raiders
Bradninch P - P St Martins
Bradninch P - P Newton Knights
Central City P - P West Hill Wasps
Central City P - P Honiton Hornets
Central United P - P Honiton Hornets
Central United P - P West Hill Wasps
City Raiders P - P Pinhoe Spartans
City Raiders P - P Heavitree
Colyton Chiefs P - P Ottery St Mary
Colyton Chiefs P - P Exmouth United
CS Lions P - P Pink Panthers
CS Lions P - P Exeter Panthers
Cullompton Rangers P - P St Martins
Cullompton Rangers P - P Newton Knights
Moors FC P - P Pink Panthers
Moors FC P - P Exeter Panthers
Seaton P - P Exmouth United
Seaton P - P Ottery St Mary
West Exe Youth P - P Sidmouth Raiders
West Exe Youth P - P Sidmouth Warriors
Whipton Youth P - P Pinhoe Spartans
Whipton Youth P - P Heavitree
Twyford Gladiators 3 - 4 Stoke Hill Saracens
Twyford Gladiators 1 - 2 Stoke Hill Apaches
Twyford Spartans 4 - 0 Stoke Hill Saracens
Twyford Spartans 8 - 0 Stoke Hill Apaches
Results For Saturday 1st November 2014
Dawlish Cheetahs 4 - 1 Colyton Chiefs
Dawlish Cheetahs 4 - 1 Seaton
Dawlish Leopards 4 - 0 Colyton Chiefs
Dawlish Leopards 3 - 1 Seaton
Exeter Panthers 4 - 0 Whipton Youth
Exeter Panthers 7 - 0 City Raiders
Honiton Hornets 6 - 0 Bradninch
Honiton Hornets 1 - 2 Cullompton Rangers
Millwey Rise 3 - 3 West Exe Youth
Millwey Rise 1 - 4 Alphington Eagles
Newton Knights 0 - 5 Twyford Gladiators
Newton Knights 0 - 9 Twyford Spartans
Pink Panthers 3 - 0 City Raiders
Pink Panthers 2 - 4 Whipton Youth
Sidmouth Raiders 0 - 0 Stoke Hill Saracens
Sidmouth Raiders 2 - 1 Stoke Hill Apaches
Sidmouth Warriors 7 - 1 Stoke Hill Apaches
Sidmouth Warriors 2 - 1 Stoke Hill Saracens
St Martins 2 - 4 Twyford Gladiators
St Martins 0 - 3 Twyford Spartans
West Hill Wasps 3 - 0 Bradninch
West Hill Wasps 0 - 6 Cullompton Rangers
Results For Saturday 25th October 2014
Bradninch 0 - 0 Ottery St Mary
Bradninch 1 - 7 Exmouth United
Central City 5 - 2 Dawlish Leopards
Central City 10 - 1 Dawlish Cheetahs
Central United 1 - 2 Dawlish Leopards
Central United 6 - 5 Dawlish Cheetahs
City Raiders 0 - 8 Moors FC
City Raiders 3 - 2 CS Lions
Cullompton Rangers 3 - 5 Exmouth United
Stoke Hill Apaches 4 - 0 Millwey Rise
Stoke Hill Saracens 3 - 1 Millwey Rise
Whipton Youth 3 - 2 CS Lions
Whipton Youth 1 - 5 Moors FC
Results For Saturday 18th October 2014
Colyton Chiefs P - P Central United
Colyton Chiefs P - P Central City
Seaton P - P Central City
Seaton P - P Central United
CS Lions 3 - 3 Brixington United
CS Lions 0 - 6 Brixington Blues
Dawlish Cheetahs 0 - 4 Cullompton Rangers
Dawlish Leopards 4 - 0 Bradninch
Dawlish Leopards 3 - 3 Cullompton Rangers
Exeter Panthers 4 - 1 West Exe Youth
Exeter Panthers 3 - 3 Alphington Eagles
Heavitree 1 - 3 Stoke Hill Apaches
Heavitree 1 - 5 Stoke Hill Saracens
Moors FC 7 - 5 Brixington Blues
Moors FC 8 - 1 Brixington United
Pinhoe Spartans 5 - 2 Stoke Hill Apaches
Pinhoe Spartans 1 - 2 Stoke Hill Saracens
Results For Saturday 11th October 2014
Alphington Eagles P - P CS Lions
Alphington Eagles P - P Moors FC
West Exe Youth P - P Moors FC
West Exe Youth P - P CS Lions
Bradninch 0 - 2 Seaton
Bradninch 0 - 1 Colyton Chiefs
Brixington Blues 6 - 3 City Raiders
Brixington Blues 1 - 2 Whipton Youth
Brixington United 2 - 0 Whipton Youth
Brixington United 9 - 2 City Raiders
Cullompton Rangers 3 - 1 Colyton Chiefs
Cullompton Rangers 6 - 0 Seaton
Millwey Rise 5 - 0 West Hill Wasps
Millwey Rise 1 - 1 Honiton Hornets
Newton Knights 4 - 7 Pinhoe Spartans
Newton Knights 0 - 2 Heavitree
Sidmouth Raiders 2 - 8 Exmouth United
Sidmouth Raiders 2 - 5 Ottery St Mary
Sidmouth Warriors 2 - 2 Ottery St Mary
Sidmouth Warriors 2 - 0 Exmouth United
St Martins 2 - 0 Heavitree
St Martins 3 - 3 Pinhoe Spartans
Stoke Hill Apaches 1 - 3 Pink Panthers
Stoke Hill Apaches 1 - 12 Exeter Panthers
Stoke Hill Saracens 0 - 10 Exeter Panthers
Stoke Hill Saracens 4 - 0 Pink Panthers
Results For Saturday 27th September 2014
Central City 3 - 0 Cullompton Rangers
Central City 7 - 0 Bradninch
Central United 4 - 4 Bradninch
Central United 2 - 2 Cullompton Rangers
City Raiders 2 - 10 Alphington Eagles
City Raiders 2 - 2 West Exe Youth
Dawlish Cheetahs 2 - 2 Sidmouth Warriors
Dawlish Cheetahs 4 - 2 Sidmouth Raiders
Dawlish Leopards 3 - 0 Sidmouth Raiders
Dawlish Leopards 0 - 8 Sidmouth Warriors
Exeter Panthers 9 - 0 St Martins
Exeter Panthers 9 - 0 Newton Knights
Exmouth United 3 - 2 Millwey Rise
Ottery St Mary 0 - 2 Millwey Rise
Pink Panthers 8 - 0 Newton Knights
Pink Panthers 2 - 1 St Martins
Seaton 2 - 2 Twyford Gladiators
Seaton 0 - 2 Twyford Spartans
Whipton Youth 2 - 7 West Exe Youth
Whipton Youth 3 - 6 Alphington Eagles
Results For Saturday 20th September 2014
Heavitree 0 - 11 Exmouth United
Heavitree 0 - 7 Ottery St Mary
Honiton Hornets 0 - 1 Pink Panthers
Honiton Hornets 3 - 8 Exeter Panthers
Millwey Rise 3 - 2 Dawlish Leopards
Millwey Rise 3 - 0 Dawlish Cheetahs
Newton Knights 0 - 9 Moors FC
Newton Knights 3 - 7 CS Lions
Pinhoe Spartans 4 - 8 Ottery St Mary
Pinhoe Spartans 0 - 3 Exmouth United
Sidmouth Raiders 3 - 2 Seaton
Sidmouth Raiders 1 - 1 Colyton Chiefs
Sidmouth Warriors 10 - 0 Colyton Chiefs
Sidmouth Warriors 4 - 1 Seaton
St Martins 4 - 2 CS Lions
Stoke Hill Apaches 0 - 8 Whipton Youth
Stoke Hill Apaches 2 - 3 City Raiders
Stoke Hill Saracens 3 - 6 Whipton Youth
Stoke Hill Saracens 6 - 0 City Raiders
West Hill Wasps 0 - 8 Exeter Panthers
West Hill Wasps 1 - 5 Pink Panthers
Results For Saturday 13th September 2014
Exeter Panthers 11 - 1 Ottery St Mary
Exeter Panthers 3 - 0 Exmouth United
Pink Panthers 0 - 5 Exmouth United
Pink Panthers 3 - 4 Ottery St Mary
Results For Saturday 6th September 2014
City Raiders 3 - 4 St Martins
City Raiders 3 - 0 Newton Knights
Colyton Chiefs 0 - 2 Millwey Rise
Cullompton Rangers 1 - 5 Twyford Gladiators
Cullompton Rangers 2 - 6 Twyford Spartans
Seaton 1 - 2 Millwey Rise
Whipton Youth 6 - 0 Newton Knights
Whipton Youth 2 - 0 St Martins

Cullompton Diamonds 0 - 0 Exmouth United

08/10/2014


Exmouth win 3-2 after penalties.

A gripping cup match encounter with Cullompton Diamonds saw several Exmouth chances brush tantalizingly past the goal mouth. Exmouth's keeper, Lewis Alford, pulled off some fantastic saves to see that it was stale mate after full time. Neither team could break the 0 - 0 deadlock in added time so a nail-biting penalty shoot-out ensued. Skipper Joel Knott slotted the first home, followed by deft strikes from Cayleb Field and Joe Gosling but it was left to keeper Lewis Alford to once again save the day with two heroic saves seeing Exmouth through. Cometh the hour, cometh the man.


To view the photos select from the list below - Click on any of the photos and they will start a slide show.

Games Played 

191/549

Home Wins

81

Away Wins

86

Score Draws

20

0-0 Draws

4

Goals Scored at Home

501

Goals Scored Away 

530

Goals Scored Total 

1031

Average Goals Per Game

5.40

Club Name Alphington Youth Team Name Alphington Eagles
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue The Chronicles, Church Road, Alphington, Exeter Postcode EX2 8SW
Home Colours Away Colours
Shirt Amber Shirt
Shorts Black Shorts
Socks Amber Socks
Managers Name Darren Dack
Tel 01392 426136
Mobile 07794530984
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Allison Saunders
Secretary Email
Secretary Tel 01392 424463 / 07966534827
Welfare Officer Russell Cram
Welfare Officer Tel


Club Name Bradninch FC Team Name Bradninch
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Kensham Park, Kensham Avenue, Bradninch, Exeter Postcode EX5 4RD
Home Colours Away Colours
Shirt Black/White Shirt
Shorts Black Shorts
Socks Black Socks
Managers Name Duncan Russel
Tel 01392 882427
Mobile 07779141446
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Kevin Haddican
Secretary Email
Secretary Tel 01392 881045 / 07785773343
Welfare Officer Duncan Russel
Welfare Officer Tel 01392 882427


Club Name Brixington Blues Team Name Brixington Blues
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Withycombe Raleigh Common, Outer Ting Tong ( B3180 ) Exmouth Postcode EX8 5EE
Home Colours Away Colours
Shirt Royal Blue Shirt
Shorts Royal Blue Shorts
Socks Royal Blue Socks
Managers Name Jason Dean
Tel 01395 224107
Mobile 07736512775
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Mervyn Rundle
Secretary Email
Secretary Tel 01392 207900 / 07970939530
Welfare Officer Paul Jenions
Welfare Officer Tel 01395 740336 / 07935268472


Club Name Brixington Blues Team Name Brixington United
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Withycombe Raleigh Common, Outer Ting Tong ( B3180 ) Exmouth Postcode EX8 5EE
Home Colours Away Colours
Shirt Royal Blue Shirt
Shorts Royal Blue Shorts
Socks Royal Blue Socks
Managers Name Paul Cameron
Tel 01395 222626
Mobile 07970678371
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Mervyn Rundle
Secretary Email
Secretary Tel 01392 207900 / 07970939530
Welfare Officer Paul Jenions
Welfare Officer Tel 01395 740336 / 07935268472


Club Name Central Football Club Team Name Central City
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue King George V Playing Fields, Topsham Road, Exeter Postcode EX2 6AE
Home Colours Away Colours
Shirt Black & Red Stripes Shirt Bibs
Shorts Black Shorts
Socks Black Socks
Managers Name Kenny Ord
Tel
Mobile 07725586656
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Pete Wright
Secretary Email
Secretary Tel 07523 412781 / 01395 489088
Welfare Officer Richard Mold
Welfare Officer Tel


Club Name Central Football Club Team Name Central United
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue King George V Playing Fields, Topsham Road, Exeter Postcode EX2 6AE
Home Colours Away Colours
Shirt Black & Red Stripes Shirt Bibs
Shorts Black Shorts
Socks Black Socks
Managers Name Kenny Ord
Tel
Mobile 07725586656
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Pete Wright
Secretary Email
Secretary Tel 07523 412781 / 01395 489088
Welfare Officer Richard Mold
Welfare Officer Tel


Club Name City Raiders YFC Team Name City Raiders
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Wonford Playing Fields, Wonford Sports Centre, Rifford Road, Exeter Postcode EX2 6NF
Home Colours Away Colours
Shirt Black/Orange Shirt Bibs
Shorts Black/Orange Shorts
Socks Black/Orange Socks
Managers Name Scot Wickens
Tel
Mobile 07432480655
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Adrian Parker
Secretary Email
Secretary Tel 01392 200960 / 07776414741
Welfare Officer Anne-Marie Palmer
Welfare Officer Tel 07850689962


Club Name Colyton Youth FC Team Name Colyton Chiefs
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Peace Memorial Playing Fields, Coly Road, Colyton Postcode EX24 6PU
Home Colours Away Colours
Shirt Red/White Shirt
Shorts Black Shorts
Socks Black Socks
Managers Name Ryan Smith
Tel 01297 552635
Mobile 07749776745
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Trudy Parsons
Secretary Email
Secretary Tel 01297 553713
Welfare Officer Chris Long
Welfare Officer Tel 01297 553231


Club Name Culm Sampford Team Name CS Lions
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Magelake Playing Fields, Uffculme Postcode EX15 3XG
Home Colours Away Colours
Shirt Black/White Shirt
Shorts Black/White Shorts
Socks Black Socks
Managers Name Justin Land
Tel 01884 32915
Mobile 07764928486
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Sam Welch
Secretary Email
Secretary Tel 01884 35112 / 07980873471
Welfare Officer Phil Conn
Welfare Officer Tel


Club Name Cullompton Rangers Team Name Cullompton Rangers
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Speeds Meadow, Duke Street, Cullompton Postcode EX15 1DW
Home Colours Away Colours
Shirt Red/Black Shirt
Shorts Black Shorts
Socks Black Socks
Managers Name Sam Bentley
Tel
Mobile 07531941424
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Sharon Parrott
Secretary Email
Secretary Tel 01884 34324 / 07837024288
Welfare Officer Dick Bedford
Welfare Officer Tel 01884 32987


Club Name Dawlish United Team Name Dawlish Utd Cheetahs
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Sandy Lane, Dawlish Postcode EX7 0AF
Home Colours Away Colours
Shirt Yellow Shirt
Shorts Black Shorts
Socks Black Socks
Managers Name Lee Clarke
Tel 01626 867656
Mobile 07584136796
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Jason Hatherley
Secretary Email
Secretary Tel 01626 438058 / 07917206564
Welfare Officer Nick Reed
Welfare Officer Tel 07736084812


Club Name Dawlish United Team Name Dawlish Utd Leopards
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Sandy Lane, Dawlish Postcode EX7 0AF
Home Colours Away Colours
Shirt Yellow Shirt
Shorts Black Shorts
Socks Black Socks
Managers Name Saleem Khadaroo
Tel
Mobile 07779284492
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Jason Hatherley
Secretary Email
Secretary Tel 01626 438058 / 07917206564
Welfare Officer Nick Reed
Welfare Officer Tel 07736084812


Club Name Exeter Panthers Team Name Exeter Panthers
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Broadclyst Pavillions, Broadclyst, Exeter Postcode EX5 3JB
Home Colours Away Colours
Shirt Pink Shirt
Shorts Blu Shorts
Socks Pink/Blue Socks
Managers Name Chris Wright
Tel
Mobile 07736084389
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Melissa Flanagan
Secretary Email
Secretary Tel 07889692227
Welfare Officer James Clampin
Welfare Officer Tel 07966392216


Club Name Exmouth United Team Name Exmouth United
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Exmouth Cricket Club, Exmouth Postcode EX8 2AY
Home Colours Away Colours
Shirt Red Shirt Yellow
Shorts Red Shorts Red
Socks Red Socks Red
Managers Name Steve Cross
Tel
Mobile 07814734442
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Donna Ottaway
Secretary Email
Secretary Tel 07748301481
Welfare Officer Steve Cross
Welfare Officer Tel 07814734442


Club Name Heavitree Youth FC Team Name Heavitree
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Ladysmith Junior School, Pretoria Road, Exeter Postcode EX1 2PT
Home Colours Away Colours
Shirt Red/Black Shirt
Shorts Black Shorts
Socks Red Socks
Managers Name DARREN HALL
Tel
Mobile 07923005001
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Paul Kennedy
Secretary Email
Secretary Tel 07540091455
Welfare Officer Rob Smith
Welfare Officer Tel 07824167639


Club Name Honiton Town Youth Team Name Honiton Hornets
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Mountbatten Sports Park, Ottery Moor Lane, Honiton Postcode EX14 1AR
Home Colours Away Colours
Shirt Red Shirt
Shorts Black Shorts
Socks Black Socks
Managers Name Mark Russell
Tel
Mobile 07895285775
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Andrew Horn
Secretary Email
Secretary Tel 01404 47604 / 07876196045
Welfare Officer Helen Freemantle
Welfare Officer Tel 07765885583


Club Name Millwey Rise Team Name Millwey Rise
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Cloakham Lawns, Harry's Field, Chard Road, Axminster Postcode EX13 5HW
Home Colours Away Colours
Shirt Purple Shirt
Shorts Black Shorts
Socks Black Socks
Managers Name Jamie Froom
Tel
Mobile 07403991214
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Emma Jarvis
Secretary Email
Secretary Tel 07973 713263
Welfare Officer Craig Alexander-Mitchell
Welfare Officer Tel


Club Name Moors Youth FC Team Name Moors FC
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Moorhayes Community Centre, Tiverton Postcode EX16 6TN
Home Colours Away Colours
Shirt Red Shirt
Shorts Black Shorts
Socks Red Socks
Managers Name Ashley Vosper
Tel
Mobile 07920181309
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Michelle Barrow
Secretary Email
Secretary Tel 07966798329
Welfare Officer Jane Cottrell
Welfare Officer Tel 07816914607


Club Name Newton St Cyres Team Name Newton Knights
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Recreation Ground, Station Road, Newton St Cyres, Exeter Postcode EX5 5AT
Home Colours Away Colours
Shirt Blue Shirt Orange
Shorts Blue Shorts Blue
Socks Blue Socks Blue
Managers Name Mark Smaldon
Tel 01392 431558
Mobile 07783455177
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Mark Smaldon
Secretary Email
Secretary Tel 01392 431558 / 07733455177
Welfare Officer Maurice Codd
Welfare Officer Tel 01803 607403


Club Name Ottery St Mary Youth Team Name Ottery St Mary
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Washbrook Meadows, Butts Hill, Ottery St Mary Postcode EX11 1EL
Home Colours Away Colours
Shirt Blue Shirt
Shorts Blue Shorts
Socks Blue Socks
Managers Name Adam Carpenter
Tel
Mobile 07551007769
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Terry Moxom
Secretary Email
Secretary Tel 01404 42750
Welfare Officer Craig Allen
Welfare Officer Tel 07845975302


Club Name Pinhoe Spartans Team Name Pinhoe Spartans
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue King George V Playing Fields, Topsham Road, Exeter Postcode EX2 6EY
Home Colours Away Colours
Shirt Blue Shirt
Shorts Black Shorts
Socks Blue Socks
Managers Name Mike Hooper
Tel
Mobile 07850358419
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Andy Barefoot
Secretary Email
Secretary Tel 01392411169 / 07866107579
Welfare Officer Darren Evans
Welfare Officer Tel 01392 670583


Club Name Exeter Panthers Team Name Pink Panthers
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Broadclyst Pavillions, Broadclyst, Exeter Postcode EX5 3JB
Home Colours Away Colours
Shirt Pink Shirt
Shorts Blue Shorts
Socks Pink/Blue Socks
Managers Name Simon Race
Tel
Mobile 07549536282
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Melissa Flanagan
Secretary Email
Secretary Tel 07889692227
Welfare Officer James Clampin
Welfare Officer Tel 07966392216


Club Name Seaton Team Name Seaton
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Seaton Primary School, Valley View, Seaton Postcode EX12 2HF
Home Colours Away Colours
Shirt Green Shirt
Shorts White Shorts
Socks White Socks
Managers Name Alan Hale
Tel 01297 21206
Mobile 07456052894
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Paul Grint
Secretary Email
Secretary Tel 01297 625998 / 07779504905
Welfare Officer Andrew Franklin
Welfare Officer Tel 0129722508


Club Name Sidmouth Junior Vikings FC Team Name Sidmouth Raiders
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue St Johns School, Broadway, Sidmouth Postcode EX10 8RG
Home Colours Away Colours
Shirt Green Shirt
Shorts Black Shorts
Socks White Socks
Managers Name Keith Pulman
Tel 01395 512884
Mobile 07968 640541
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Andy Griffiths
Secretary Email
Secretary Tel 01395 578224 / 07742106707
Welfare Officer Annie Peacock
Welfare Officer Tel 01395 513699


Club Name Sidmouth Junior Vikings FC Team Name Sidmouth Warriors
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue St Johns School, Broadway, Sidmouth Postcode EX10 8RG
Home Colours Away Colours
Shirt Green Shirt
Shorts Black Shorts
Socks White Socks
Managers Name Chris Elsom
Tel
Mobile 0755f3964807
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Andy Griffiths
Secretary Email
Secretary Tel 01395 578224 / 07742106707
Welfare Officer Annie Peacock
Welfare Officer Tel 01395 513699


Club Name St Martins Team Name St Martins
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Minster Park, Farmhouse Rise, Exminster, Exeter Postcode EX6 8AT
Home Colours Away Colours
Shirt Red/Black Shirt
Shorts Black Shorts
Socks Black Socks
Managers Name Richard Craske
Tel 01392 823297
Mobile 07703662205
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Neil Whittaker
Secretary Email
Secretary Tel 07867550017
Welfare Officer Gill Fairclough
Welfare Officer Tel 07706649585


Club Name Stoke Hill AFC Team Name Stoke Hill Apaches FC
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Hamlin Lane Playing Fields, Georges Close, Exeter Postcode EX1 3LA
Home Colours Away Colours
Shirt Green Shirt Bibs
Shorts Green Shorts
Socks Green Socks
Managers Name Lee Irvine
Tel 01392 437126
Mobile 07790616955
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Louise Wright
Secretary Email
Secretary Tel 07966221010
Welfare Officer Phil Walker
Welfare Officer Tel 01392 215110


Club Name Stoke Hill AFC Team Name Stoke Hill Saracens FC
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Hamlin Lane Playing Fields, Georges Close, Exeter Postcode EX1 3LA
Home Colours Away Colours
Shirt Green Shirt Bibs
Shorts Green Shorts
Socks Green Socks
Managers Name Lee Irvine
Tel 01392 437126
Mobile 07790616955
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Louise Wright
Secretary Email
Secretary Tel 07966221010
Welfare Officer Phil Walker
Welfare Officer Tel 01392 215110


Club Name Twyford Spartans Team Name Twyford Gladiators
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Amory Park, Tiverton Postcode EX16 6DQ
Home Colours Away Colours
Shirt Yellow Shirt
Shorts Black Shorts
Socks Black Socks
Managers Name Kevin Harper
Tel
Mobile 07743993954
Email
Assistant Manager Steve Bedwell
Assistant Manager Tel 07753568785
Club Secretary Name Paul A'Lee
Secretary Email
Secretary Tel 07977041674
Welfare Officer Lee Tebby
Welfare Officer Tel 07803658845


Club Name Twyford Spartans Team Name Twyford Spartans
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Amory Park, Tiverton Postcode EX16 6DQ
Home Colours Away Colours
Shirt Yellow Shirt
Shorts Black Shorts
Socks Black Socks
Managers Name Liam Short
Tel
Mobile 07587103039
Email
Assistant Manager Luke Shere
Assistant Manager Tel 07969081612
Club Secretary Name Paul A'Lee
Secretary Email
Secretary Tel 07977041674
Welfare Officer Lee Tebby
Welfare Officer Tel 07803658845


Club Name West Exe Youth FC Team Name West Exe Youth
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Cowick Barton Playing Fields, Barton Road, St Thomas, Exeter Postcode EX2 9BT
Home Colours Away Colours
Shirt Sky Blue/Navy Shirt
Shorts Sky Blue/Navy Shorts
Socks Sky Blue/Navy Socks
Managers Name Ray McMackin
Tel 01392 926049
Mobile 07968289762
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Jo Partridge
Secretary Email
Secretary Tel 07769894906
Welfare Officer Penny & Paul Hackworthy
Welfare Officer Tel 07525447721


Club Name West Hill JFC Team Name West Hill Wasps
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue The Kings School, Ottery St Mary Postcode EX11 1RA
Home Colours Away Colours
Shirt Yellow/Black Shirt
Shorts Black Shorts
Socks Black Socks
Managers Name Rob Major
Tel 01404 813555
Mobile 07789995975
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Angela Wakeham
Secretary Email
Secretary Tel 01404 813413
Welfare Officer Chris Simmons
Welfare Officer Tel 07828 021617


Club Name Whipton Youth FC Team Name Whipton Youth
Age Group Under 9's Gender Mixed
Home Ground Venue Willowbrook School, Summerlane, Whipton, Exeter Postcode EX4 8NN
Home Colours Away Colours
Shirt Red/White Shirt Navy Blue
Shorts Red Shorts Navy Blue
Socks Red Socks Navy Blue
Managers Name Kev Richards
Tel
Mobile 07702483216
Email
Assistant Manager
Assistant Manager Tel
Club Secretary Name Natalie Mallon
Secretary Email
Secretary Tel 01392 681320 / 07515103077
Welfare Officer Kathy Pyatt
Welfare Officer Tel 07925068699